Organic supplements, certified natural cosmetics and more!
Welcome to R&C store!
Free shipping over €60.00

Tu carrito

Tu carrito esta vacío

Undecided? Browse our bestsellers.

Body care

92 Resultados

92 Resultados

Petit & Jolie sunscreen tube on a beige background
Tube of Petit Jolie sunscreen on a yellow background
Nuevo

Petit&Jolie baby mineral sunscreen SPF 30 – 0% parfume, 100 ml sale

Precio habitual €17,99 €2,00

Precio unitario
€2,00 por 100ml

Precio habitual €17,99 €2,00

Precio unitario
€2,00 por 100ml

Orange box of petit & jolie massage oil on a beige background
Box of petit & jolie baby massage oil on a peach background
Nuevo

Petit&Jolie baby massage oil, 100 ml sale

Precio habitual €8,99 €2,00

Precio unitario
€2,00 por 100ml

Precio habitual €8,99 €2,00

Precio unitario
€2,00 por 100ml

Green packaging of Petit & Jolie konjac sponge with branding and product name.
White cleansing pad on a green background with text 'Soft, plant-based, gentle cleansing'.
Nuevo

Petit&Jolie baby konjac sponge – 0% parfum, 4g sale

Precio habitual €6,26 €2,00

Precio unitario
por

Precio habitual €6,26 €2,00

Precio unitario
por

Bottle of Petit & Jolie hair and body shampoo on a beige background
Bottle of Petit & Jolie hair and body shampoo on a light green background
Nuevo

Petit&Jolie baby hair & body shampoo, 200ml sale

Precio habitual €8,09 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Precio habitual €8,09 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Green tube of Petit Jolie diaper cream on a beige background
Green tube of Petit é Jolie diaper cream on a blue background
Nuevo

Petit&Jolie baby diaper cream – 0% perfume, 75 ml sale

Precio habitual €8,09 €2,00

Precio unitario
€2,67 por 100ml

Precio habitual €8,09 €2,00

Precio unitario
€2,67 por 100ml

Purple body lotion tube with 'petit & jolie' branding on a beige background
Purple lotion tube with 'petit & jolie' branding on a purple background
Nuevo

Petit&Jolie baby body lotion, 150 ml sale

€2,00

Precio unitario
€1,33 por 100ml

€2,00

Precio unitario
€1,33 por 100ml

Bottle of Petit & Jolie bath oil on a beige background
Bottle of Petit & Jolie bath oil on a yellow background
Nuevo

Petit&Jolie baby Bath Oil, 200 ml sale

Precio habitual €9,53 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Precio habitual €9,53 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Petit & Jolie hand wash bottle on a beige background
Petit & Jolie hand wash bottle on a green background with text about gentle, natural cleansing.
Nuevo

Petit&Jolie hand soap 250 ml sale

pH-neutral natural hand soap — 100% natural, vegan

Precio habitual €6,74 €2,00

Precio unitario
€0,80 por 100ml

Precio habitual €6,74 €2,00

Precio unitario
€0,80 por 100ml

DUL-X Warm-Up Active product packaging on a beige background
Dul-X Warm-Up Active warming gel packaging on a gray background
Nuevo

DUL-X Warm-Up Active Gel | Pre-Workout Muscle Preparation — 150ml sale

Pre-workout warming gel for muscle elasticity & flexibility

Precio habitual €21,60 €2,00

Precio unitario
por

Precio habitual €21,60 €2,00

Precio unitario
por

Dul-X Refresh Active gel and packaging on a beige background
Nuevo

DUL-X Refresh Active Gel | Post-Workout Muscle Recovery — 150ml sale

Cooling gel to soothe & restore muscles after exercise

Precio habitual €21,60 €2,00

Precio unitario
por

Precio habitual €21,60 €2,00

Precio unitario
por

Vitalkind Vitamin Body Lotion for boys with packaging on a beige background
Vitalkind Vitamin Body Lotion for boys on a blue background
Nuevo

Vitalkind Boy Vitamin Body Lotion | Soft & Nourishing — 200ml sale

Vitamin-rich body lotion for soft, nourished boys' skin

Precio habitual €17,45 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Precio habitual €17,45 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Vitalkind ultra sensitive body wash for girls on a beige background
Vitalkind Ultra Sensitive Body Wash for girls on a pink background
Nuevo

Vitalkind Girl Ultra Sensitive Body Wash | Fragrance-Free & Gentle — 200ml sale

Fragrance-free body wash for ultra-sensitive girls' skin

Precio habitual €15,95 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Precio habitual €15,95 €2,00

Precio unitario
€1,00 por 100ml

Two front-facing Natural Devil's Claw Cream 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Tube of Artiglio del Diavolo Forte Natural Devil's Claw Cream on a beige background
Nuevo

Natural Devil's Claw Cream 100ml – Erboristeria Magentina x2 set

Devil's Claw | Melissa & Aloe Base | 5 Bach Flowers | 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

Two front-facing Calendula Cream 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Nuevo

Calendula Cream 100ml – Erboristeria Magentina x2 set

Calendula extract | Soothing | Sensitive skin

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

Two front-facing Natural Benex Cooling Leg Gel 50ml tubes by Erboristeria Magentina
Nuevo

Cooling Leg Natural Benex Gel 50ml – Erboristeria Magentina x2

Benex botanical complex | Cooling & refreshing | Travel size 50ml

€10,62

Precio unitario
€21,24 por 100ml

€10,62

Precio unitario
€21,24 por 100ml

Two front-facing Pure Arnica Oil 50ml bottles by Erboristeria Magentina
Nuevo

Pure Arnica Oil 50ml – Erboristeria Magentina x2 set

100% botanical | Arnica montana | Carrier oil 50ml

€20,35

Precio unitario
€40,70 por 100ml

€20,35

Precio unitario
€40,70 por 100ml

Two front-facing Tea Tree Cream 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Nuevo

Tea Tree Cream 100ml – Erboristeria Magentina x2 set

Tea Tree extract | Purifying | Balanced skin

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

Two front-facing Propolis Ointment 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Nuevo

Propolis Ointment 100ml – Erboristeria Magentina 2x set

Propolis Extract | Aloe Vera | Deep Protection | 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

Two front-facing Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Nuevo

Piedi Foot Cream Moisturiser 100ml – Erboristeria Magentina x2 set

Botanical extracts | Intensive foot care | Deep nourishment

€19,71

Precio unitario
€19,71 por 100ml

€19,71

Precio unitario
€19,71 por 100ml

Two complete Devil's Claw Forte Balm 50ml sets arranged vertically, each with box and jar
Nuevo

Devil's Claw Forte Balm 50ml – Erboristeria Magentina x2 set

Devil's Claw Forte | Warming Balm | Camphor & Ginger | 50ml

€20,35

Precio unitario
€40,70 por 100ml

€20,35

Precio unitario
€40,70 por 100ml

Two complete front-facing Arnica Forte Ointment 50ml sets, each with box and tube
Nuevo

Arnica Forte Ointment 2 × 50ml Set – Erboristeria Magentina

Arnica Montana | Concentrated Formula Warming Muscle & Joint Care 50ml

€11,88

Precio unitario
€23,76 por 100ml

€11,88

Precio unitario
€23,76 por 100ml

Two front-facing Arnica Forte Ointment 100ml tubes by Erboristeria Magentina
Nuevo

Arnica Forte Ointment 100ml – Erboristeria Magentina x2 set

Arnica Montana|Concentrated Formula|Warming Muscle & Joint Care|100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

€22,91

Precio unitario
€22,91 por 100ml

Two front-facing Arnica Gel 97% 250ml jars by Erboristeria Magentina
Nuevo

Arnica Gel 97% 250ml – Erboristeria Magentina x2 set

97% Arnica Montana | Cooling Gel | Fast-Absorbing | Economy 250ml

€34,43

Precio unitario
€13,77 por 100ml

€34,43

Precio unitario
€13,77 por 100ml

Two complete Arnica Forte Balm 50ml sets arranged vertically, each with box and jar
Nuevo

Arnica Forte Balm 50ml x2 Set – Erboristeria Magentina

Arnica | Menthol & Camphor | Solid Massage Balm | 2 × 50ml

€20,35

Precio unitario
€40,70 por 100ml

€20,35

Precio unitario
€40,70 por 100ml

Devil's Claw Forte Capsules 60 caps – Erboristeria Magentina

Devil's Claw 2.5% | Boswellia 90% | Uncaria | Tabebuia | 60 caps

€13,28

Precio unitario
por

€13,28

Precio unitario
por

Devil's Claw Liquid Food Supplement 16x12ml – Erboristeria Magentina

Devil's Claw | Glucosamine | Phytodroitin™ | Boswellia | 16x12ml

€17,52

Precio unitario
€9,13 por 100ml

€17,52

Precio unitario
€9,13 por 100ml

Benex Liquid Food Supplement 15x12ml – Erboristeria Magentina

Red Grape | Centella | Horse Chestnut | Bromelain | 15x12ml

€13,28

Precio unitario
€7,38 por 100ml

€13,28

Precio unitario
€7,38 por 100ml

Natural Devil's Claw Cream 50ml – Erboristeria Magentina

Devil's Claw | Melissa & Aloe Base | 5 Bach Flowers | 50ml

€7,92

Precio unitario
€15,84 por 100ml

€7,92

Precio unitario
€15,84 por 100ml

Devil's Claw Forte Liniment 50ml – Erboristeria Magentina

Devil's Claw Forte | Warming Liniment | Multi-Oil | 50ml

€12,72

Precio unitario
€25,44 por 100ml

€12,72

Precio unitario
€25,44 por 100ml

Argan Oil Hand Cream Moisturiser 75ml – Erboristeria Magentina

Argan oil | Deeply moisturising | Silky hands

€7,60

Precio unitario
€10,13 por 100ml

€7,60

Precio unitario
€10,13 por 100ml

Fate Hand Cream Moisturiser 75ml – Erboristeria Magentina

Botanical extracts | Fate fragrance | Deep moisture

€7,60

Precio unitario
€10,13 por 100ml

€7,60

Precio unitario
€10,13 por 100ml

Populeo Intimate Moisturiser with Hyaluronic Acid 50ml – Erboristeria Magentina

Hyaluronic Acid | Populeo botanical extract | Intimate care 50ml

€11,92

Precio unitario
€23,84 por 100ml

€11,92

Precio unitario
€23,84 por 100ml